استاندار یزد با اعضای اتاق بازرگانی کشور مجارستان دیدار کرد


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «سید محمد میرمحمدی»استاندار یزد و هیئت تجاری و صنعتي استان یزد، روز شنبه 11مهرماه با نایب‌رئیس و اعضای اتاق بازرگانی کشور مجارستان دیدار و گفتگو کردند.
استاندار یزد در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از اعضای اتاق بازرگانی مجارستان به جهت اظهار همدردی با فاجعه منا، این حادثه را نتیجه عدم مديريت دولت سعودي دانست.
وی در ادامه با اشاره به توافق کشورهای 1+5 با ایران اظهار داشت به‌زودی تحریم‌های ظالمانه عليه ايران برطرف خواهد شد و خوشبختانه در مذاكرات هسته‌ای براي افكار عمومي دنيا روشن شد كه ايران كشوري صلح‌طلب و اهل تعامل و همكاري با همه دنيا است.
میرمحمدی با اشاره به پهناور بودن کشور ایران، تصریح کرد: ظرفيت و فرصت‌های بسيار خوبي براي همكاري ایران با مجارستان وجود دارد و سابقه تاریخی این دو کشور نشان می‌دهد كه این دو کشور مشتركات فرهنگي و قومي بسياري دارد و ما اين علاقه مشترك را در مذاكرات مسئولین شهر ياسپرين و بوداپست کاملاً مشاهده نموديم.
وی در پایان با اشاره به اینکه در این جلسه 9 تن از صنعتگران و فعالان اقتصادي استان یزد حضور دارند تا همکاری در زمینه‌های مختلف کاری ازجمله اقتصادي، صنعتی، تجاری، گردشگري، انرژي خورشيدي، آموزش و تحقیقات را تسهیل و تسریع کنند.
گفتنی است در این جلسه استاندار یزد با ارائه پاور پوينت اوضاع اقتصادي ، اجتماعي ، فرهنگي و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در استان يزد همراه با توانمندی‌ها و ظرفیت‌هاي مختلف صنعتي ، معدني و گردشگري پتانسیل‌ها و شاخصه‌های استان یزد را تشریح و به سؤالات اعضای اتاق بازرگانی مجارستان پاسخ گفت.