اولين جلسه كميته اقتصادي وبازركاني شوراي امور ايرانيان خارج ازكشور استان يزد برگزار شد


 جلسه كميته اقتصادی و بازرگانی شوراي امورایرانیان خارج از کشور استان يزد صبح چهارشنبه 8 بهمن ماه در ساختمان شماره 2 استانداری برگزار شد،

محمد رضا بابایی اظهار داشت: باید راهکارهای لازم جهت حمایت از ایرانیان خارج از کشور و انتقال سرمایه آنان جهت همکاری در اجرای پروژه های عمرانی استان پیش بینی شود.
"معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار" به شرح وظایف ;كميته اقتصادی و بازرگانی استان اشاره و عنوان کرد: حمایت از صادرات کالا و خدمات فنی مهندسی ایران به بازارهای جهانی ، تشویق ایرانیان به سرمایه گذاری در داخل کشور و استان و ارائه تسهیلات مربوطه و برنامه ریزی برای بازدید ایرانیان از پروژه های عمرانی ، اقتصادی و صنعتی کشور از مهم ترین وظیفه های این کار گروه است .
وی با اشاره به سفر رئیس جمهوری به استان یزد در آینده گفت: تعدادی از یزدیهای خارج از کشور در حال شناسایی هستند تا در همایشی با حضور رئیس جمهور در یزد حضور یابند .
در ادامه این نشست هر یک از اعضاء كميته اقتصادی و بازرگانی به بیان دیدگاههای خود پرداختند و بر مشارکت بخش خصوصی در دعوت از ایرانیان خارج از کشور و اعتماد سازی آنها برای سرمایه گذاری در استان تاکید کردند.