استاندار یزد از شرکت جمع آوری و بازیافت پسماند شهری بوداپست بازدید کرد

استاندار یزد از شرکت جمع آوری و بازیافت پسماند شهری بوداپست بازدید کردبه گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «سیدمحمد میرمحمدی» استاندار یزد، «سیدمحمدرضا سیدحسینی» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و «محمدرضا عظیمی زاده» شهردار یزد و هیئت همراه، روز پنجشنبه 9مهرماه از شرکت «پل سبز شهر» بوداپست مجارستان که در زمینه بازیافت پسماند شهری فعالیت و خدمات خود را به 300 هزار نفر در قالب 100 هزار خانوار ارائه می کند، بازدید کردند.

براساس این گزارش مسوولان استان یزد پس از ارایه گزارش توسط مدیرعامل شرکت، از تمامی قسمت های این شرکت در زمان 2ساعت بازدید کردند.
شرکت پل سبز شهر با سرمایه اتحادیه اروپا و سازمان حفاظت از محیط زیست و با مشارکت دولت و شهرداری بوداپست ایجاد شده که توسط بخش خصوصی مدیریت و بهره برداری می شود.
این شرکت با سرمایه 24 میلیون یورو در سال 2008 میلادی شروع به ساخت و در سال 2010 عملیات ساخت آن به اتمام رسید تا با ظرفیت بازیافت بیش از 100 هزار تن پسماند در سال مورد بهره برداری قرار گرفت.
در این واحد بازیافت، فرآیند به گونه ای است که عمده پسماند ورودی بازیافت، تفکیک و مورد استفاده مجدد قرار می گیرد و از گازهای تولیدی زباله ها جهت تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کند.
گفتنی است استاندار یزد در راس هیئتی تجاری به کشورمجارستان سفر کرده است و در ادامه برنامه ها و بازدیدهای خود، از این واحد صنعتی در بوداپست بازدید کرد.