استاندار یزد با اعضای اتاق بازرگانی کشور مجارستان دیدار کرد

استاندار یزد با اعضای اتاق بازرگانی کشور مجارستان دیدار کردبه گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «سید محمد میرمحمدی»استاندار یزد و هیئت تجاری و صنعتي استان یزد، روز شنبه 11مهرماه با نایب‌رئیس و اعضای اتاق بازرگانی کشور مجارستان دیدار و گفتگو کردند.
استاندار یزد در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از اعضای اتاق بازرگانی مجارستان به جهت اظهار همدردی با فاجعه منا، این حادثه را نتیجه عدم مديريت دولت سعودي دانست.
وی در ادامه با اشاره به توافق کشورهای 1+5 با ایران اظهار داشت به‌زودی تحریم‌های ظالمانه عليه ايران برطرف خواهد شد و خوشبختانه در مذاكرات هسته‌ای براي افكار عمومي دنيا روشن شد كه ايران كشوري صلح‌طلب و اهل تعامل و همكاري با همه دنيا است.
میرمحمدی با اشاره به پهناور بودن کشور ایران، تصریح کرد: ظرفيت و فرصت‌های بسيار خوبي براي همكاري ایران با مجارستان وجود دارد و سابقه تاریخی این دو کشور نشان می‌دهد كه این دو کشور مشتركات فرهنگي و قومي بسياري دارد و ما اين علاقه مشترك را در مذاكرات مسئولین شهر ياسپرين و بوداپست کاملاً مشاهده نموديم.
وی در پایان با اشاره به اینکه در این جلسه 9 تن از صنعتگران و فعالان اقتصادي استان یزد حضور دارند تا همکاری در زمینه‌های مختلف کاری ازجمله اقتصادي، صنعتی، تجاری، گردشگري، انرژي خورشيدي، آموزش و تحقیقات را تسهیل و تسریع کنند.
گفتنی است در این جلسه استاندار یزد با ارائه پاور پوينت اوضاع اقتصادي ، اجتماعي ، فرهنگي و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در استان يزد همراه با توانمندی‌ها و ظرفیت‌هاي مختلف صنعتي ، معدني و گردشگري پتانسیل‌ها و شاخصه‌های استان یزد را تشریح و به سؤالات اعضای اتاق بازرگانی مجارستان پاسخ گفت.