استفاده از ایرانیان خارج کشور برای ارائه خدمات امدادی و درمانی

استفاده از ایرانیان خارج کشور برای ارائه خدمات امدادی و درمانیبه گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید امیرمحسن ضیائی در دیدار با نوآکی تاباتا، مشاور ارشد موسسه تحقیقات اقتصادی ژاپن با اشاره به اینکه تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، خدمت‌رسانی مناسب به مردم را تحت‌الشعاع قرار داده است، گفت: به عنوان نمونه هلال‌احمر ایران برای خرید بالگرد که در زمینه انتقال مجروحان و مصدومان در مواقع اضطراری کاربرد بسیاری دارد با مشکل مواجه کرده است.

وی با اشاره به اظهار امیدواری نسبت به اینکه مذاکرت اخیر منجر به رفع تحریم‌ها شود، عنوان کرد: با تحقق این مهم و رفع تحریم‌ها خدمت‌رسانی به مردم بهبود خواهد یافت و هلال‌احمر هم خدمات مناسب‌تری ارائه خواهد کرد.

ضیائی با اشاره به ظرفیت های خوب موسسه تحقیقات اقتصادی ژاپن و نیازسنجی مشارکت با هلال‌احمر ایران، اظهار کرد: خوشبختانه ایرانیان بسیاری نیز در سراسر دنیا از جمله ژاپن فعال هستند که سرمایه‌ خوبی برای کشور محسوب می‌شوند و لذا می‌توانیم از این افراد برای ارائه خدمات امدادی، درمانی، پزشکی و دارویی در خط مقدم فعالیت‌های بشردوستانه بهره ببریم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در خصوص ضرورت حفظ و نگهداشت افراد نخبه در کشور، تاکید کرد: تلاش دولتمردان ایران همواره بر این بوده است تا با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم از مهاجرت افراد مستعد از کشور جلوگیری کند و به نظر می‌رسد یکی از راه‌های نگهداشت این افرادحمایت بیشتر از فعالیت‌های دانش‌محور در کشور باشد که لازم است به‌جد پیگیری شود.

تاکید برحذف هرچه سریعتر تحریم‌های ایران

نوآکی تاباتا مشاور ارشد موسسه تحقیقات اققتصادی ژاپن هم با اشاره به اینکه تحریم‌ها مشکلات بسیاری را برای کشورها به وجود آورده است، گفت: تحریم‌ها باید هرچه سریعتر از ایران برداشته شود؛ چرا که ایران در منطقه ای قرار دارد که از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و برداشتن تحریم‌ها موجب رشد اقتصادی در منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تولیدات دارویی و نیروی انسانی هلال احمر ایران بسیار مناسب است، تاکید کرد: به علاوه باید راه‌های تجهیز ایران به بالگردهای امدادی پیشرفته را برای افزایش سرعت خدمت‌رسانی در مواقع اضطراری، هموار کرد.

 
تاریخ درج خبر: سه شنبه ١٩ خرداد ١٣٩٤ / شماره خبر: ٤٤٦٩ /

خروج