استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور در فرودگاه امام و سایر حوزه های حمل و نقل

استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور در فرودگاه امام و سایر حوزه های حمل و نقلسید جواد قوام شهیدی، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری صنعت حمل و نقل (تین نیوز)، با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های ایرانیان خارج از کشور، برای ایجاد زیرساخت های عمرانی کشور از جمله سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای فرودگاه امام، از جمله اقدامات شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور است، اظهار کرد: در دولت یازدهم و سفرهای استانی رئیس جمهور، ابتکاراتی برای ایرانیان خارج از کشور در نظر گرفته شد.

وی توضیح داد: از ایرانیان هر استان که مقیم خارج هستند، برای مشارکت در پروژه های استانی دعوت و تسهیلات لازم در این زمینه ارائه می شود. در این رابطه مقدمات مذاکره، آغاز و در بعضی از استان ها پیشنهادهای قابل توجهی دریافت شده است و امیدواریم با ادامه این روند، اقدامات عملیاتی انجام شود تا از این طریق از بحث های شعاری دور و به فعالیت های واقعی نزدیک تر شویم.

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، به ضرورت سرمایه گذاری خارجی در بخش های حمل و نقل اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری در بخش های مختلف حمل و نقل هوایی، دریایی، ریلی و جاده ای بسیار بزرگ و بعضا دیربازده هستند لذا سرمایه های داخلی برای بعضی از طرح های عمرانی کشور پاسخگو نیست و ضرورت سرمایه گذاری خارجی در این بخش ها بیش از پیش محسوس است.

شهیدی، اولین پل سرمایه گذاری خارجی، را ایرانیان خارج از کشور دانست و تصریح کرد: از ایرانیان مقیم خارج، یا به عنوان حلقه وصل به سرمایه گذاران خارجی و یا عامل سرمایه گذاری در پروژه های ملی استفاده خواهیم کرد.

 
تاریخ درج خبر: دوشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٣ / شماره خبر: ٤١٨٧ /

خروج