اولين جلسه كميته اقتصادي وبازركاني شوراي امور ايرانيان خارج ازكشور استان يزد برگزار شد

اولين جلسه كميته اقتصادي وبازركاني شوراي امور ايرانيان خارج ازكشور استان يزد برگزار شد جلسه كميته اقتصادی و بازرگانی شوراي امورایرانیان خارج از کشور استان يزد صبح چهارشنبه 8 بهمن ماه در ساختمان شماره 2 استانداری برگزار شد،

محمد رضا بابایی اظهار داشت: باید راهکارهای لازم جهت حمایت از ایرانیان خارج از کشور و انتقال سرمایه آنان جهت همکاری در اجرای پروژه های عمرانی استان پیش بینی شود.
"معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار" به شرح وظایف ;كميته اقتصادی و بازرگانی استان اشاره و عنوان کرد: حمایت از صادرات کالا و خدمات فنی مهندسی ایران به بازارهای جهانی ، تشویق ایرانیان به سرمایه گذاری در داخل کشور و استان و ارائه تسهیلات مربوطه و برنامه ریزی برای بازدید ایرانیان از پروژه های عمرانی ، اقتصادی و صنعتی کشور از مهم ترین وظیفه های این کار گروه است .
وی با اشاره به سفر رئیس جمهوری به استان یزد در آینده گفت: تعدادی از یزدیهای خارج از کشور در حال شناسایی هستند تا در همایشی با حضور رئیس جمهور در یزد حضور یابند .
در ادامه این نشست هر یک از اعضاء كميته اقتصادی و بازرگانی به بیان دیدگاههای خود پرداختند و بر مشارکت بخش خصوصی در دعوت از ایرانیان خارج از کشور و اعتماد سازی آنها برای سرمایه گذاری در استان تاکید کردند.