برگزاری شانزدهمین نشست مشترک کنسولی ایران و ترکیه/بررسی وضعیت اتباع مقیم دو کشور

برگزاری شانزدهمین نشست مشترک کنسولی ایران و ترکیه/بررسی وضعیت اتباع مقیم دو کشوربه گزارش خبرگزاری فارس، شانزدهمین نشست مشترک کنسولی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه امروز (سه‌شنبه) در تهران برگزار شد.

در این نشست علی چگنی و محمت سامسار مدیران کل کنسولی وزارت امور خارجه ایران و ترکیه موضوعات کنسولی موجود بین دو کشور برای گسترش همکاری‌ها و افزایش تسهیلات هر چه بیشتر را جهت رفاه اتباع یکدیگر مورد بحث و بررسی قرار دادند. طرفین با بررسی زمینه‌های رفع مشکلات و موانع موجود برای گسترش مناسبات، چگونگی افزایش تعاملات و تسهیلات حمل و نقلی، رفاه دانشجویان و مقیمان در خاک یکدیگر، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و انسان و جرایم سازمان یافته، معاضدت قضایی، انتقال محکومان و استرداد مجرمان را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

 رئیس هیأت ترک را در این نشست، سفیر این کشور در تهران و نیز مقاماتی چند از وزارتخانه‌های خارجه، دادگستری، کشور و نهادهای مرتبط با امور اتباع خارجی ترکیه همراهی می‌کردند که با همتایان ایرانی خود در جوی کاملا صمیمانه موضوعات مورد نظر را به بحث گذاشتند. طرفین نتیجه اجلاس مذکور را مثبت ارزیابی کرده و مقرر شد که نشست بعدی در سال آینده در ترکیه برگزار شود.

 
تاریخ درج خبر: چهارشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٣ / شماره خبر: ٤١٦٦ /

خروج