برگزاری نخستین همایش ایرانیان شرق آسیا در فیلیپین

برگزاری نخستین همایش ایرانیان شرق آسیا در فیلیپینبه گزارش ایرنا، این همایش را رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین و اداره کل امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی 29 بهمن ماه در دانشگاه سنتترو اسکولار شهر مانیل پایتخت فیلیپین برگزار می کنند.

این نشست علمی که با حضور شمار کثیری از اندیشمندان، پژوهشگران و ایرانیان مقیم کشورهای فیلیپین، ژاپن، مالزی و تایلند شرکت دارند با همکاری رایزنی های فرهنگی ایران در این کشورها برگزار می شود.

قرار است یک هیات عالی رتبه متشکل از شخصیت ها و مقامات ایرانی نیز در این همایش شرکت کند.

همزمان با برگزاری این همایش، نمایشگاه پایان نامه های دانشجویان ایرانی در دانشگاه های شرق آسیا و نمایشگاه معرفی فعالیت ها و دستاوردهای انجمن ها و کانون های فرهنگی، علمی و هنری ایرانیان شرق آسیا نیز برپا می شود.

گونه شناسی ایرانیان مهاجر در شرق آسیا، علل و عوامل مهاجرت ایرانیان به فیلیپین و مالزی، سیاست مهاجرتی کشورهای شرق آسیا و تشدید مهاجرت ایرانیان و تصویر ایران و ایرانی در اندیشه و ذهنیت مردمان شرق اسیا از محورهای این همایش است.

در نخستین همایش ایرانیان شرق آسیا همچنین محورهای همگرایی و واگرایی ایرانیان در کشورهای فیلیپین، مالزی و تایلند مورد بررسی قرار می گیرد و در خصوص نسل دوم مهاجران ایرانی و مساله ایرانی بودن بحث می شود.

نقش مهاجران ایرانی در معرفی فرهنگ ایرانی و انقلاب اسلامی و سرمایه های اجتماعی ایرانیان در شرق آسیا دو محور دیگر این همایش است.

 

 
تاریخ درج خبر: سه شنبه ١٤ بهمن ١٣٩٣ / شماره خبر: ٤٠١٠ /

خروج