حمایت از پژوهشگران ایرانی در داخل و خارج از کشور

حمایت از پژوهشگران ایرانی در داخل و خارج از کشوربه گزارش ایسنا، دکتر نصرت الله ضرغام در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از خدمات صندوق در پشتیبانی مادی و معنوی از پژوهشگران و محققان سراسر کشور خبر داد و گفت: این مرکز یافته‌ها و ایده‌های خلاقانه را با حمایت شرکت‌های صنعتی به محصول تبدیل و به نوعی در کنار کارآفرینی، دستاوردهای پژوهشی را به ثروت تبدیل می‌کند.

وی با اشاره به حمایت و تامین اعتبار برای 514 پروژه در کشور طی امسال، افزود: این پروژه‌ها در حوزه‌های مهندسی، پزشکی، علوم پژوهشی، بایوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و ... بودند.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران تصریح کرد: کل استادان کشور 52 هزار نفر هستند که 35 هزار نفر از آنها با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در ارتباطند.

ضرغام با بیان اینکه به طور عادی 30 درصد از میزان اعتبار مورد نیاز تحقیقات پژوهشی مصوب در این صندوق تامین اعتبار می‌شوند، ادامه داد: این پروژه‌ها به تولید علم، دانش فنی و ... تبدیل می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت 16 کارگروه علمی متخصص در زمینه‌های مختلف تحقیقات و پژوهش در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، تصریح کرد: تمام پژوهشگران ایرانی داخل و خارج از کشور مورد حمایت این صندوق هستند.

وی افزود: اعتبار سالانه این صندوق بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال است.

بر اساس این گزارش، رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با هدف امضای یک تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی سمنان به منظور حمایت بیشتر از پژوهشگران این دانشگاه به سمنان سفر کرده بود.

 
تاریخ درج خبر: شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٣ / شماره خبر: ٤١٤٩ /

خروج