دعوت از سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور برای مشارکت در تولید

دعوت از سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور برای مشارکت در تولیدوزیر صنعت،معدن وتجارت گفت:از ایرانیان خارج از کشور دعوت می کنیم مستقیم و یا با مشارکت واحدهای موجود در داخل کشور سرمایه گذاری کنند و همه کمک کنیم تا تولید و صادرات اولویت اول کشور باشد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران ، محمدرضا نعمت زاده درحاشیه بازدید از نمایشگاه صنایع کشاورزی، ‌مواد غذایی و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران افزود:‌ همه تولیدکنندگان در عرصه صنایع کشاورزی و مواد غذایی صادارات دارند و جای تقدیر از آنها وجود دارد که توانستند تجهیزات و ماشین آلات با کیفیت بین المللی را تولید و به کشورهای اروپایی نیز صادر کنند.

وی گفت: یقین دارم با توجه به تاییدات مسئولان ارشد نظام با حمایت از تولید داخلی، ‌توجه به امکانات داخل از سوی تولید کنندگان و توجه مصرف کنندگان در خرید و مصرف تولیدات داخلی شاهد پیشرفت های بیشتر در کشور خواهیم بود.

نعمت زاده افزود: توصیه ما این است که واحدهای تولیدی با گرفتن شرکا منابع را به شرکت‌های خود بیاورند و خود را از وابستگی به منابع بانک‌ها رها کنند.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با اشاره به ابلاغ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیرگفت:‌ در این قانون موارد خوبی دیده شده که یکی از آن‌ها این است که در یک واحد تولیدی چه سهامداران و چه غیر سهامداران منابع مالی را به شرکت‌ها بیاورند که این منابع سه سال در آن شرکت بماند، هزینه‌های پول مشابه تسهیلات مشارکت بانک‌ها محاسبه می شود.

وی تاکید کرد: باید در بخش کشاورزی و مواد غذایی، تقاضا را افزایش دهیم و بهترین تقاضا بازار داخل و صادرات است.

 
تاریخ درج خبر: شنبه ٩ خرداد ١٣٩٤ / شماره خبر: ٤٤٤٥ /

خروج