راههای توسعه مناسبات تجاری ایران با فدراسیون روسیه بررسی شد

راههای توسعه مناسبات تجاری ایران با فدراسیون روسیه بررسی شدبه گزارش بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در روسیه، این نشست روز جمعه با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و در محل سفارت کشورمان برگزار شد و در جریان آن تجار ایرانی مشکلات خود را در فعالیت های تجاری در روسیه با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران در میان گذاشتند.

افخمی در این نشست با اشاره به روند رو به توسعه مناسبات اقتصادی دوجانبه ایران و روسیه، برآمادگی سازمان متبوعش برای حل مشکلات و موانع تجاری تاکید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان با تاکید بر ضرورت افزایش صادرات به روسیه به راه اندازی منظم کشتیرانی از بنادرانزلی و امیر آباد به آستاراخان برای جابجایی بار تجار اشاره کرد.

وی افزود: ما در حال مذاکره با اتحادیه اقتصادی اورآسیا هستیم تا تسهیل تجاری برای تجار و بازرگانان ایرانی با اعضای این اتحادیه فراهم شود.

ولی الله افخمی که از دو روز پیش در مسکو به سر می برد روز پنجشنبه با آندره اسلپنیف وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اورآسیا دیدار کرد و دو طرف در خصوص راه های توسعه و گسترش همکاری های تجاری ایران با این اتحادیه گفت و گو و مذاکره کردند.

در ان دیدار مقرر شد از پاییز سال جاری، همکاری و تبادل اطلاعات بین کارشناسان اتحادیه اقتصادی اوراسیا و وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران آغاز شود.

دو طرف از توسعه همکاری های اقتصادی میان ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا استقبال کردند.

از اول ژانویه 2015 اتحادیه اقتصادی اورآسیا با عضویت روسیه، قزاقستان، بلاروس و ارمنستان آغاز به کار کرده است.

 

 
تاریخ درج خبر: شنبه ١٣ تير ١٣٩٤ / شماره خبر: ٤٥٥٠ /

خروج