سخنراني استاندار یزد در جمع مسئولان شهرداری و مردم شهر یاسپرین

سخنراني استاندار یزد در جمع مسئولان شهرداری و مردم شهر یاسپرینبه گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «سید محمد میرمحمدی» روز شنبه 11مهرماه، ضمن ابراز خوشوقتي از ديدار با مسئولین و مردم شهر ياسپرين در خصوص حضور هیئت مجاري به رياست نخست‌وزیر مجارستان در ایران كه در بيانات شهردار ياسپرين اعلام گرديد، اظهار داشت: در مراسم حج امسال که مجمعی برای حضور مسلمانان سراسر جهان است، هنگام انجام مناسك حج فاجعه‌ای رخ داد که باعث شد هزاران نفر از مسلمانان جهان، جان خود را از دست بدهند و به دلیل اينکه جان‌باختگان ایرانی در اين حادثه به کشورمان وارد خواهند شد و بعضي از كساني كه منتظر بودند تا از حجاج و مسافران خود استقبال کنند، لباس عزا پوشیده‌اند و منتظرند تا پیکرهای اين عزيزان به ایران منتقل شود، به نظر می‌رسد شرايط لازم براي استقبال از هیئت مجاري فراهم نباشد.
وی افزود: كشور ايران و شهر یزد اين روزها به دلیل جان باختن تعداد زيادي از هم‌وطنان خود در اندوه و ماتم به سر می‌برد.
وی در ادامه گفت: یزدی‌ها مردمی قانع، بردبار و زحمتکش هستند و برای زندگي مجبور بودند آب را با فناوري قنات از صدها متر زیرزمین بیرون آورند و برای خنک کردن خانه‌ها از بادگیر استفاده كنند، مدلی از این بادگیر هم‌اکنون به‌عنوان نمادی از شهر ما در این میدان نصب است و شما آن را ملاحظه می‌نمایید.
میرمحمدی با اشاره به اینکه همکاری دوجانبه یزد با یاسپرین به‌وسیله نصب نمادهای دو شهر آغازشده است، افزود: با توجه به تفاهم‌نامه قبلي منعقدشده اميدواريم يكي از خیابان‌های ياسپرين و يزد به نام اين دو شهر نام‌گذاری شود و روز ياسپرين و روز يزد نیز محقق شود تا بتوانيم در آن روزها فرصتی را فراهم کنیم تا برنامه اجتماعی و فرهنگی دو شهر مورد تأکید قرار گیرد.
وی بابیان اینکه راه‌های همكاري و فعالیت‌های اقتصادي، تجاري از شرايط فرهنگي شروع می‌شود، تصریح کرد: هرچه محبت و علاقه ما نسبت به هم بيشتر شود، همکاری‌ها بیش‌ازپیش افزایش می‌یابد.
استاندار یزد ابراز امیدواری کرد که به‌زودی همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادي، فرهنگي و فناوری را شروع و گسترش یابد.
وي افزود: فرصت مذاکرات ١+٥ در ٢ ساله اخير كه در معرض ديد همگان از طريق شبکه‌ها و تلویزیون‌های سراسر دنيا قرار گرفت، حقانیت ایران را ثابت کرد و براي افكار عمومي دنيا صداقت ايران بیش‌ازپیش روشن گرديد.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به اینکه خودخواهی‌هاي بعضي از قدرت‌ها باعث دور شدن ملت‌ها از یکدیگر شده است، افزود: خوشبختانه فرصت مذاکرات باعث شد تا همه دنیا به حقانیت ایران پی ببرند و زوایای کار برایشان روشن شود.
میرمحمدی با اشاره به اینکه کشورهای حاضر در مذاکرات، حقوق هسته‌ای ايران را پذیرفته‌اند، گفت: در آینده‌ای نزدیک تحریم‌های ظالمانه علیه ما برداشته می‌شود و مناسبات و تعاملات ایران با کشورهای مختلف به ويژه كشورهاي دوست و اسلامی افزایش خواهد يافت.
وی بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند‌است در همه دنيا فضاي صلح و دوستي برقرار شود، تأکید کرد: وقتی همه جوامع باهم برادرانه و دوستانه زندگي و به هم كمك کنند، دنیا پیشرفت بيشتري خواهد داشت و انسان‌ها آرامش و آسايش بيشتري در زندگي احساس خواهند كرد.
وی در پایان بابیان اینکه زمینه‌های همكاري را مسئولين دولتي و اقتصادي و فرهنگي كشورها رقم می‌زنند، خاطرنشان ساخت: امروز شاهد هستيم که از همه كشورهای دنیا در قالب هیئت‌های اقتصادي، فرهنگي و سیاسی به ایران سفر می‌کنند تا همکاری‌های فی‌مابین و مناسبات خود را با ايران گسترش دهند.