شرایط ایرانیان مقیم انگلیس بهبود می یابد

شرایط ایرانیان مقیم انگلیس بهبود می یابدبه گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس از قول مساعد مقامات دولت و مجلس انگلیس برای تسهیل در انجام امور و حل مشکلات ایجاد شده برای ایرانیان و دستگاههای ایرانی مستقر در انگلیس خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما از لندن ؛ آقای عباسعلی منصوری آرانی و چهار نماینده دیگر عضوگروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس جمعه شب در دیدار با شماری از ایرانیان مقیم انگلیس در لندن به تشریح محورهای مذاکرات خود با مسئولان انگلیس پرداختند .

ایرانیان حاضر در این نشست که آقای حبیب الله زاده کاردار غیر مقیم ایران در انگلیس نیز حضور داشت ضمن بیان دیدگاههای خود برای استفاده حد اکثری از ظرفیت علمی ، فرهنگی و اقتصادی در جهت توسعه و تقویت جایگاه کشور ، مشکلات خود را نیزمطرح کردند .

محدودیت های ایجاد شده برای ایرانیان مقیم انگلیس و نمایندگی دستگاههای مختلف در این کشور ، مشکلات صدور ویزا و محدودیت های مالی و بانکی از جمله مشکلات ایجاد شده برای ایرانیان در انگلیس یاد شد .

هیات پارلمانی ایران متشکل ازاقایان عباسعلی منصوری آرانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس ، عباس قائد رحمت عضو کمیسیون اجتماعی، حجت الله درویش پورعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، سید شکرخدا موسوی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و حمید رضا عزیزی فارسانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای یکشنبه گذشته وارد لندن شدند و با روسا و شماری از نمایندگان مجلس عوام و اعیان انگلیس و نیز وزیر امور خارجه و معاون وی و همچنین وزیر خارجه دولت سایه انگلیس دیدار و درباره مسائل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کردند .

این هیئت همچنین با نمایندگان دستگاههای مختلف مستقر در انگلیس ، مسئولان مرکز اسلامی انگلیس ، مجمع اسلامی اهل بیت (ع) دیدار و از نزدیک با فعالیت ها و مشکلات انان اشنا شدند .

دیدار با اساتید و دانشجویان دانشگاه کمبریج از دیگر برنامه های هیئت پارلمانی ایران در سفر به انگلیس بود.

گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس پس از شش روز حضور در انگلستان شامگاه جمعه ، لندن را به مقصد کشورمان ترک کردند .

 
تاریخ درج خبر: شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٣ / شماره خبر: ٤١٧٤ /

خروج