معاون وزیرخارجه: آماده لغو متقابل روادید با همسایگان هستیم

معاون وزیرخارجه: آماده لغو متقابل روادید با همسایگان هستیم«حسن قشقاوی » روز پنجشنبه در مراسم پایانی سومین نشست منطقه ای تخصصی گردشگری سلامت استانهای شرق و شمال شرق کشور در مشهد به خبرنگاران افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد که برای تمام کشورها به ویژه کشور های همسایه کار لغو روادید یا تسهیلات صدور ویزا را به شرط انجام عمل مشابه از سوی طرف مقابل انجام دهد.

وی گفت: با توجه به لغو روادید ورود گردشگران ایرانی به کشور کویت، ما نیز متقابلا همین اقدام را در ارتباط با اتباع کشور کویت انجام می دهیم.

قشقاوی افزود: در عین حال مصالح ملی را در این زمینه می سنجیم ضمن اینکه اکنون ویزای سلامت نصف هزینه ویزای عادی را دارد و این نشان از همکاری جمهوری اسلامی در این زمینه برای روان سازی امور سفر به ایران برای اتباع خارجی دارد.

وی گفت: ایران جزیره امن و ثبات برای گردشگران خارجی است و در چند سال گذشته هیچ گونه اتفاقی برای گردشگران ورودی به ایران نیفتاده است و در این زمینه اطمینان کامل داریم.

معاون وزیرخارجه افزود: در عین حال با افرادی که با نیت سوء و در پوشش گردشگر وارد کشور شوند رفتار مطابق عمل آنان را خواهیم داشت و این مسئله به هیچ وجه اهمیت و امنیت گردشگران را خدشه دار نمی کند.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی هایی در زمینه لغو صدور ویزا با کشورها همسایه در حال انجام است، افزود: در نظر داریم در سالروز شهادت حضرت امام رضا (ع) صدور ویزا را با شرایط خاص لغو کنیم.

معاون وزیر امورخارجه با بیان اینکه پارسال دو میلیون نفر از کشور عراق به ایران سفر کردند، گفت: هزینه ویزا برای عراق 15 یورو است، در حالی که کشور عراق بین 40 تا 60 دلار هزینه صدور ویزا برای ایران را داشته است اما همچنان روال ما تعامل با همسایگان است.

 


٢٠:٥٤ - 1393/10/18    /    شماره : ٣٢٢٢١٩    /