نقاشی‌های سه هنرمند مقیم آلمان در تهران

نقاشی‌های سه هنرمند مقیم آلمان در تهرانسه هنرمند نقاش ایرانی مقیم آلمان نمایشگاهی از آثار خود را در نگارخانه‌ی «کمال‌الدین بهزاد» تهران برگزار می‌کنند.

حسین دیوسالار - مدیرکل اداره‌ی ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی - در گفت‌وگو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی ایسنا، درباره‌ی برگزاری چهارمین نمایشگاه آثار ایرانیان خارج از کشور در ایران، گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به‌عنوان مجموعه‌ای که از طریق اداره کل ایرانیان خارج از کشور با این عزیزان در ارتباط است، توجه ویژه‌ای به فعالیت‌های فرهنگی آن‌ها دارد و درصدد است میان آن‌ها و داخل کشور تعاملاتی را ایجاد کند.

او ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های این عزیزان، کمک به رفت‌وآمدهای ایرانیان داخل و خارج از کشور در حوزه‌های فرهنگی و دیگر فعالیت‌ها در دستور کار این اداره است. ماهمواره در تلاشیم تا زمینه‌ی حضور هنرمندانی را که در رشته‌های مختلف کار می‌کنند و در خارج از کشور اقامت دارند، برای حضور در ایران و برگزاری نمایشگاه فراهم کنیم. این ارتباطات باعث به‌وجود آمدن انگیزه برای آن‌ها و همچنین آشنایی با فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی به‌واسطه آن‌ها در خارج از کشور است.

دیوسالار همچنین اظهار کرد: پیش از این، سه نمایشگاه از هنرمندان مقیم خارج از کشور به همت این اداره برگزار شده است. ماه گذشته، نمایشگاهی از دو هنرمند ایرانی مقیم هلند در باغ - موزه قصر داشتیم و از خود هنرمندان هم دعوت کردیم تا در طول برگزاری نمایشگاه به ایران بیایند و در کنار علاقه‌مندان ایرانی حضور داشته باشند.

او درباره‌ی برگزاری نمایشگاه نقاشی سه هنرمند ایرانی مقیم آلمان در نگارخانه کمال‌الدین بهزاد، گفت: این نمایشگاه همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب در دهه‌ی فجر برگزار می‌شود و شامل آثاری از سه هنرمند مقیم آلمان است. خسرو خاور، علیرضا جوادی و کاظم حیدری این سه هنرمند هستند که قرار است برای افتتاح نمایشگاه در ایران حضور پیدا کنند.

او افزود: اداره کل ایرانیان خارج از کشور با هدف استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور برای ایجاد تعامل با ایرانیان خارج از کشور و حفظ جایگاه و هویت ایران، فعالیت‌هایی را در نظر گرفته که برگزاری این نمایشگاه یک نمونه از این فعالیت‌هاست.

نمایشگاه آثار تجسمی ایرانیان مقیم آلمان که به همت اداره کل ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همکاری نگارخانه بهزاد برپا می‌شود، صبح روز یکشنبه 12 بهمن‌ماه ساعت 11 در نگارخانه‌ی کمال‌الدین بهزاد به نشانی بلوار کشاورز، نبش خیابان 16 آذر، شماره 284 افتتاح می‌شود و تا 16 بهمن‌ماه هر روز از ساعت 10 تا 19 میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

 

 
تاریخ درج خبر: سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٣ / شماره خبر: ٣٩٨٥ /

خروج