گردهمایی سراسری دانشجویان و پژوهشگران ایرانی در سوئد برگزار مي شود

گردهمایی سراسری دانشجویان و پژوهشگران ایرانی در سوئد برگزار مي شودگردهمایی سراسری دانشجویان و پژوهشگران ایرانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سوئد، به همت رایزنی فرهنگی كشورمان پنجم بهمن ماه دراستکهلم برگزار می شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، این گردهمایی که اولین گردهمایی سراسری دانشجویان ایرانی در سوئد می باشد، شامل دو بخش سخنرانی در صبح و نشست های تخصصی در بعد از ظهر می باشد.

در این گردهمایی دکتر آریا الستی استاد دانشگاه صنعتی شریف و قائم مقام معاون علمی رئیس جمهور در امور سند راهبردی نخبگان و دکتر مهدی اسحاق استاد ژئودزی دانشگاه وست در شهر ترولهاتان سوئد سخنرانی خواهند کرد. همچنین تعداد 50 دانشجوی رشته های فنی، پزشکی و علوم انسانی از دانشگاه های کی تی اچ، استکهلم، کارولینسکا، اوپسالا، یوتبوری، چالمرز، بی تی اچ، مالمو، لوند، یونشوپینگ، و لولیا در این گردهمایی حضور یافته و در نشست های تخصصی شرکت می کنند.

هدف این گردهمایی بررسی وضعیت مناسبات علمی-دانشگاهی ایران و سوئد و گفت و گو در باب چالش ها، فرصتها و راهکارهای گسترش این مناسبات می باشد.

اين گردهمایی، به همت رایزنی فرهنگی كشورمان و با مساعدت اداره کل امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور روز یکشنبه 5 بهمن 1393 در رايزني فرهنگي ايران دراستکهلم برگزار می شود.


١٢:٢٣ - 1393/10/28    /    شماره : ٦٢٤٤٥٨